Stare Dobre Małżeństwo w Jeleniogórskim Centrum Kultury

Stare Dobre Małżeństwo w Jeleniogórskim Centrum Kultury
fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia Grupa wystąpi 28 listopada o godzinie 19:00 w Sali Widowiskowej JCK (Bankowa 28/30).
istotne.pl koncert, kultura

Legendarna grupa Stare Dobre Małżeństwo wciąż przemierza koncertowe szlaki. Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki – od najstarszych (np. „Blues o 4 nad ranem”, „Jak”, „Sanctus”, „Bieszczadzkie Anioły”) po najnowsze, które ukazały się na płycie „Kompresja ciszy” (premiera albumu miała miejsce 13 kwietnia 2015 r.).

Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas koncertów. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary 6- i 12-strunowe, dobro, kontrabas oraz niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.

Skład zespołu:
Krzysztof Myszkowski – śpiew, gitara, harmonijka ustna
Bolo Pietraszkiewicz – gitary
Roman Ziobro – kontrabas, gitara basowa, cymbałki

Bilety (40 zł) do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00-18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.

JCK/ii