Oszukiwał „na wnuczka”. Usłyszał wyrok: 2,5 roku więzienia i 101 tys. zł do oddania

Pieniądze
fot. Krzysztof Gwizdała Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zakończył się proces przeciwko 41-letniemu Piotrowi A., którego jeleniogórska Prokuratura Okręgowa oskarżyła o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej oraz oszukanie 28 osób i próbę oszukania kolejnych 6.
istotne.pl 0 oszustwo, prokuratura, sąd, miasto jelenia góra

Reklama

Oszust działał na terenie całego kraju, między innymi w Bolkowie i Kamiennej Górze. Od 19 stycznia 2013 roku do 21 maja 2013 roku telefonował on do starszych osób, twierdząc, że jest ich wnukiem i potrzebuje pieniędzy. Tłumaczył im, że spowodował wypadek drogowy, potrącił pieszego, dlatego potrzebuje środków, aby przekazać je jako łapówkę dla funkcjonariusza policji. Innym razem twierdził, że pieniędzy żąda osoba, którą potrącił na drodze – jako zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Sprawcę tych przestępstw udało się ustalić i ująć w Bolkowie 21 maja 2013 roku.

4 listopada 2015 roku Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał Piotra A. winnym popełnienia zarzucanych mu przez prokuratora występków i wymierzył mu karę łączną 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto zobowiązał go do naprawienia szkody poprzez zapłacenie na rzecz wszystkich pokrzywdzonych osób łącznej kwoty 101 167 złotych.

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii

Reklama