Próbował zrealizować sfałszowane czeki podróżne, „warte” ok. 28 tys. zł

Próbował zrealizować sfałszowane czeki podróżne, „warte” ok. 28 tys. zł
fot. Krzysztof Gwizdała Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który próbował zrealizować w jednej z jeleniogórskich instytucji finansowych sfałszowane czeki podróżne.
istotne.pl policja

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 54-letniego mieszkańca województwa podlaskiego podejrzewanego o próbę zrealizowania sfałszowanych czeków podróżnych.

Mężczyzna został zatrzymany 16 listopada br., w godzinach popołudniowych, w jednej z instytucji bankowych, gdzie próbował zrealizować czek podróżny w wysokości 500 euro. W trakcie weryfikacji okazało się, że przedłożony środek płatniczy jest fałszywy.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 14 czeków, które 54-latek chciał zrealizować w formie wypłaty gotówki. Mężczyzna mógł spowodować straty w wysokości około 28 tysięcy złotych. Zatrzymany tłumaczył się, że czeki otrzymał przesyłką kurierską od swojej znajomej z Ghany. Pieniądze otrzymane w wyniku ich realizacji miał przelać na jej konto.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 54-latkowi może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Jelenia Góra/ii