Przez internet kupił… holenderskie LSD

Przez internet kupił… holenderskie LSD
fot. KMP Jelenia Góra Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie, który via internet zakupił w Holandii LSD. Za przesyłkę zapłacił 600 zł.
istotne.pl policja, narkotyki

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o wewnątrzwspólnotowe nabycie narkotyków. 18 lipca br. do komisariatu zgłosił się mężczyzna, który przyniósł przesyłkę, której nie zamawiał, a obawiał się, że może to być jakaś niebezpieczna substancja.

Okazało się, że wewnątrz są narkotyki, a dokładnie 100 listków LSD, które zostały zamówione przez internet w Amsterdamie. Listonosz najprawdopodobniej pomylił adresy.

W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności policjanci ustalili, że adresatem przesyłki jest 27-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna przyznał się, że to on zakupił narkotyki i zapłacił za nie 600 zł. Wyszło na jaw również, że wcześniej podejrzanemu udał się taki zakup i że poczęstował narkotykiem swoją dziewczynę.

27-latkowi, który via internet kupował holenderskie LSD i poczęstował nim dziewczynę, grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna został już objęty dozorem policyjnym, ma zakaz opuszczania kraju oraz musiał wpłacić 10 tysięcy poręczenia majątkowego.

KMP Jelenia Góra/ii