Weterynarz w chmurze – programy on-line do prowadzenia gabinetu

Weterynarz w chmurze – programy on-line do prowadzenia gabinetu
fot. www.sxc.hu Jaki powinien być dobry program dla lecznicy weterynaryjnej? To pytanie weterynarze zadają sobie bardzo często.
istotne.pl oprogramowanie, weterynarz

Dzisiaj do wyboru jest szereg różnych programów przeznaczonych dla weterynarzy, w tym również nowoczesne oprogramowanie działające w chmurze. Jakie są jego zalety i wady?

Przede wszystkim dobry program dla weterynarza powinien być funkcjonalny, intuicyjny w obsłudze, a także powinien zapewniać bezpieczeństwo danych. Szereg opcji do wyboru związanych zarówno z dokumentacją pacjentów, jak i innymi kwestiami prowadzenia gabinetu to podstawa, aby w ten sposób było to jeszcze łatwiejsze i efektywniejsze i przyczyniało się zarówno do oszczędzenia czasu, jak i pieniędzy.

Nowoczesne oprogramowanie dla gabinetów działające w chmurze posiadają taką samą, a często nawet szerszą gamę funkcji od programów stacjonarnych. Dzięki programom on-line można prowadzić dokumentację wizyt i pacjentów, generować różnego rodzaju dokumenty, prowadzić dokumentację magazynu czy też zarządzać kalendarzami pracowników. Co więcej, możliwe jest też korzystanie z integracji z kluczowymi dostawcami, na przykład laboratoriami i hurtowniami leków, zlecanie i odbieranie wyników laboratoryjnych w czasie rzeczywistym czy też kontakt z klientami w celu przypominania im o wizytach, szczepieniach i badaniach.

Do obsługi programu potrzebny jest zasadniczo tylko internet oraz komputer lub urządzenie mobilne – smartfon lub tablet, gdy dany program do obsługi gabinetu daje taką możliwość. Program wyświetlany jest w przeglądarce internetowej, dlatego też znika problem niekompatybilnego sprzętu i dodatkowo aktualizacji. Dane są zapisywane na bezpiecznych zewnętrznych serwerach, dlatego awaria czy uszkodzenie komputera w lecznicy nie spowoduje utraty danych.

Z programów w chmurze korzysta się głównie za opłatą abonamentową, dlatego też nie ma potrzeby wykładania na start sporej sumy. Przykładowo cena programu on-line Veterinaro to od 15 do 49 złotych miesięcznie. Można również dzięki temu łatwo je przetestować i dzięki temu w pełni świadomie podjąć decyzję o przejściu na program w chmurze.