Ukradli z dyskontu papierosy warte... 4 tys. zł

Ukradli z dyskontu papierosy warte... 4 tys. zł
fot. KMP Jelenia Góra Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 45-letnią kobietę i 37-letniego mężczyznę podejrzewanych o kradzież z włamaniem do jednego z dyskontów spożywczych w Piechowicach.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, palenie, piechowice

Do włamania doszło nad ranem 17 lipca w Piechowicach. Para (45-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna) włamała się do jednego z dyskontów spożywczych. Jej łupem padły papierosy różnych marek o wartości ponad 4 000 zł.

Włamanie uruchomiło alarm, który zaniepokoił jednego z mieszkańców. Mężczyzna powiadomił policję. Poinformował, że osoby podejrzewane o ten czyn najprawdopodobniej odjechały pojazdem marki BMW. Policjanci ruszyli na ich poszukiwanie.

Wskazany pojazd zauważyli na jednej ze stacji paliw w Jeleniej Górze. Kierowcą okazał się 37-letni mieszkaniec Bogatyni, który jechał z 45-letnią pasażerką. W aucie policjanci znaleźli torbę, w której były skradzione papierosy. Co więcej, mężczyzna miał przy sobie amfetaminę.

Para podejrzana o kradzież z włamaniem do dyskontu spożywczego w Piechowicach trafiła do policyjnego aresztu. Teraz obojgu grozi kara do 10 lat odsiadki.

KMP Jelenia Góra/ii