Groził policjantowi śrubokrętem. Włamywacze-recydywiści wpadli na gorącym uczynku

Śrubokręt
fot. KMP Jelenia Góra Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali włamać się do jednego z samochodów zaparkowanych w jednym z podziemnych parkingów w Jeleniej Górze.
istotne.pl 0 policja, kradzież, włamanie, śrubokręt, miasto jelenia góra

Reklama

21 lipca, około godziny 1:50, policjanci pojechali na zgłoszenie dotyczące włamania do VW Polo na podziemnym parkingu w Jeleniej Górze. Kiedy włamywacze (mężczyźni w wieku 31 i 32 lat) zorientowali się, że na miejscu pojawili się funkcjonariusze, rzucili się do ucieczki. Jeden ukrył się w krzakach, a drugi groził policjantowi, że go zabije śrubokrętem.

Jak ustalili mundurowi, zatrzymani w nocy z 20 na 21 lipca próbowali włamać się do czterech innych pojazdów oraz zamierzali ukraść motorower i rower. Co więcej, mają oni na koncie usiłowanie włamania do hurtowni z tytoniem w Jeleniej Górze i włamanie do garażu. Ponadto 32-latek włamał się i okradł piwnicę w jednym z budynków wielorodzinnych w Jeleniej Górze. Obaj dopuścili się tych przestępstw w warunkach recydywy. 32-latek zaledwie miesiąc temu opuścił areszt śledczy, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za tego typu czyny.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Mężczyznom grozi do 10 lat odsiadki.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama