Matka z trzema promilami opiekowała się 3-miesięcznym dzieckiem

Matka z trzema promilami opiekowała się 3-miesięcznym dzieckiem
fot. www.sxc.hu (nkzs) Policjanci zatrzymali 31-letnią kobietę, która w stanie nietrzeźwości opiekowała się 3-miesięcznym dzieckiem.
istotne.pl alkohol, policja

26 czerwca, około godziny 22:25 pod numer alarmowy policji zadzwoniła kobieta, która powiadomiła, że pijana matka opiekuje się 3-miesięcznym niemowlęciem.

Na miejscu mundurowi zastali kobietę, która trzymała na rękach niemowlę. Była kompletnie pijana, chwiała się na nogach. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 3 promile.

31-latka w czasie interwencji funkcjonariuszy była agresywna i wulgarna. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na badania, ale lekarz nie stwierdził zaniedbań.

Co więcej, policjanci ustalili, że kobieta była poszukiwana przez Sąd Rejonowy we Lwówku Śląskim – ma do odbycia zastępczą karę 11 dni więzienia za niezapłaconą grzywnę.

31-latka trafiła do policyjnego aresztu. O sytuacji powiadomiony zostanie sąd rodzinny. Obecnie policjanci sprawdzają, czy matka, sprawując opiekę nad dzieckiem w takim stanie, nie stworzyła zagrożenia dla jego życia lub zdrowia.

KMP Jelenia Góra/ii