„Pieszy kontra pojazd”: 37 mandatów, dwóch pijanych kierowców i wypadek

„Pieszy kontra pojazd”: 37 mandatów, dwóch pijanych kierowców i wypadek
fot. Krzysztof Gwizdała 12 lutego, w godzinach od 6.00 do 22.00, policjanci z jeleniogórskiej drogówki przeprowadzili akcję „Pieszy kontra pojazd”.
istotne.pl policja, akcja

W czasie tych działań mundurowi zwrócili szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych (przede wszystkim zachowanie w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych), a także dyscyplinowali tych przechodniów, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów.

Najczęstsze wykroczenia popełniane przez pieszych? Przechodzenie na czerwonym świetle (za co grozi mandat karny w wysokości 100 zł), przechodzenie w miejscu niedozwolonym (50 zł) i wchodzenie wprost pod nadjeżdżający pojazd.

W trakcie akcji mundurowi stwierdzili 37 wykroczeń. 13 mandatów dostali piesi, 24 – kierowcy. Co więcej, w ręce jeleniogórskiej drogówki wpadło dwóch pijanych kierujących.

W tym czasie doszło też do wypadku w Mysłakowicach, na drodze do Karpacza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 28-letni kierujący pojazdem marki Toyota Avensis podczas wyprzedzania zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z Daewoo. Do szpitala z ciężkimi obrażeniami trafił kierowca Toyoty.

KMP Jelenia Góra/ii