22-letni włamywacz okradł kilka samochodów, grozi mu do 10 lat odsiadki

22-letni włamywacz okradł kilka samochodów, grozi mu do 10 lat odsiadki
fot. Wikimedia Commons Policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradał samochody.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

W ręce funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wpadł 22-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego podejrzany o przestępstwa przeciwko mieniu.

Do zatrzymania doszło 6 maja, około godziny 4:20, na jednej z ulic na terenie Zabobrza. Mundurowi zauważyli mężczyznę, który na ich widok rzucił się do ucieczki. Policjanci ruszyli za nim w pościg i po chwili go zatrzymali. Okazało się, że 22-latek chwilę wcześniej wybił kamieniem szybę w aucie marki Toyota, a następnie je okradł. Jego łupem padło mienie o wartości około 300 zł.

Co więcej, mundurowi ustalili, że 22-latek od 30 kwietnia do chwili zatrzymania włamał się i okradł co najmniej sześć samochodów w Jeleniej Górze. Jego łupem padły: 2 skrzynki z narzędziami, wkrętarka bezprzewodowa, radia samochodowe, elektronarzędzia oraz inne przedmioty, które przedstawiały dlań jakąś wartość.

Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają, co stało się ze skradzionym mieniem.

22-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Jelenia Góra/ii