Termomodernizacja „handlówki”

Termomodernizacja „handlówki”
fot. bartek444 (Wikimedia Commons) Rozpoczynają się prace przygotowawcze do termomodernizacji jednego z najbardziej znanych budynków w Jeleniej Górze, zajmowanego na wyższych kondygnacjach przez Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2, zwany popularnie „handlówką”.
istotne.pl inwestycja, um jelenia góra

Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków, powstał ok. 1710 roku, także na potrzeby oświaty ówczesnej społeczności. Ulokowano tu szkołę ewangelicką.

Zasadniczą częścią termomodernizacji jest wymiana dachu o niebagatelnej powierzchni – ok. 1 926 m², nie jest też wykluczone, że przy tej okazji ujawnią się ewentualne ubytki w więźbie itp., podobnie jak było w przypadku dachów na innych obiektach, powstałych w podobnym okresie (m.in. w przypadku kościoła pw. Zbawiciela w Cieplicach, zbudowanego w 1777 r.).

– Ogłaszamy przetarg na te roboty – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Oczekujemy na oferty do 28 października br. Jest to jedna z ostatnich szkół w Jeleniej Górze, która nie przeszła w ostatnich latach poważnego remontu. Uczy się w niej spora grupa młodzieży, a termomodernizacja, choć kosztowna, pozwoli na zaoszczędzenie sporych kwot w kosztach eksploatacji.

UM Jelenia Góra/ii