Spotkanie ze studentami Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej

Spotkanie ze studentami Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej
fot. KMP Jelenia Góra Z inicjatywy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie ze studentami I roku Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.
istotne.pl policja, spotkanie, edukacja, miasto jelenia góra

W spotkaniu uczestniczyło około 200 osób. Policjanci rozmawiali z młodzieżą o potencjalnych zagrożeniach oraz o tym, jak postępować, aby ich uniknąć.

W spotkaniu uczestniczyli: specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze, funkcjonariusze Zespołu Komunikacji Społecznej oraz policjant z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą.

Funkcjonariusze na początku zapoznali studentów ze strukturą oraz rekrutacją do policji. Kilkudziesięciominutowe wykłady dotyczyły bezpiecznego poruszania się po drodze, odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości oraz po użyciu środków odurzających. Ponadto policjanci poinformowali o zagrożeniach wynikających z rozmowy przez telefon komórkowy w trakcie jazdy. Przypomnieli również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w porze wieczorowo-nocnej poza obszarem zabudowanym.

Ponadto poinformowali o konsekwencjach prawnych, grożących za zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych oraz za posiadanie i handel środkami odurzającymi, a także wskazali na zagrożenia w dyskotekach, pubach w zawiązku z możliwością dosypania do napoju substancji psychoaktywnych powodujących utratę świadomości.

Funkcjonariusze poinformowali o zagrożeniach w sieci oraz o tym, w jaki sposób należy postępować, kiedy padnie się ofiarą oszustwa. Poinformowali również studentów o oszustwach i kradzieżach na szkodę osób starszych i poprosili, aby oni sami uczulili swoich najbliższych na tego typu sytuacje.

Studenci dowiedzieli się również, gdzie i w jaki sposób skontaktować się z policjantami jednostki, na terenie której znajduje się uczelnia. Na zakończenie spotkania każdy mógł porozmawiać z policjantami i zadać im pytania.

KMP Jelenia Góra/ii