Groził sąsiadowi nożem, a potem ukradł mu samochód i jeździł nim po pijanemu

Groził sąsiadowi nożem, a potem ukradł mu samochód i jeździł nim po pijanemu
fot. freeimages.com (Andrew Martin) Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie podejrzanemu o kradzież z włamaniem, groźby karalne oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, piechowice

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 57-letniego mieszkańca Piechowic, podejrzanego o kradzież z włamaniem, groźby karalne oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło 23 października br., wieczorem, w Piechowicach. Mężczyzna przyszedł do swojego sąsiada z nożem i zaczął mu grozić. Panowie doszli jednak do porozumienia, sąsiad wpuścił go do mieszkania.

W pewnym momencie mężczyzna wykorzystał nieuwagę właściciela i ukradł mu kluczyki do samochodu, za pomocą których uruchomił auto sąsiada i nim odjechał. Pokrzywdzony dopiero po kilku godzinach zorientował się, że samochód zniknął, i powiadomił policję.

Funkcjonariusze pojazd zatrzymali nad ranem 24 października br. w Piechowicach. Okazało się, że 57-latek kierował tym autem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,6 promila.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii