Komunikacja miejska w dniach 25 października–1 listopada

Komunikacja miejska w dniach 25 października–1 listopada
fot. www.mzk.jgora.pl W celu lepszej obsługi komunikacyjnej cmentarzy autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego sp. z o.o. w Jeleniej Górze będą kursowały z większą częstotliwością (w porównaniu do pozostałych dni świątecznych).
istotne.pl autobus, um jelenia góra, mzk jelenia góra

Oto rozkład jazdy:

 • niedziela, 25 października 2015 roku
  Autobusy linii nr 12 wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze z pominięciem przystanków Staffa i Nowowiejska; autobusy będą kursowały do pętli Czarnoleska przy ul. Sudeckiej. W zależności od występujących potrzeb przewozowych, nadmiernie obciążone kursy wspomagane będą przez dodatkowe kursy bisowe.
 • od poniedziałku do piątku (26–30 października)
  Autobusy wszystkich linii kursują wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze.
  W zależności od występujących potrzeb przewozowych nadmiernie obciążone kursy linii nr 12 wspomagane będą przez dodatkowe kursy bisowe.
 • sobota, 31 października 2015 roku
  Autobusy linii nr 12 wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze; autobusy będą kursowały do pętli Czarnoleska przy ul. Sudeckiej. W zależności od występujących potrzeb przewozowych, nadmiernie obciążone kursy wspomagane będą przez dodatkowe kursy bisowe.
 • niedziela, 1 listopada 2015 rok (darmowe przejazdy)*
  • Linia nr 1 – autobusy kursują wg rozkładu jazdy obowiązującego w niedzielę. W Jeleniej Górze, na odcinku Podchorążych–Orzeszkowej w godz. 11:00–15:30 będą kursować dodatkowe 2 autobusy
  • Linia nr 12 – autobusy linii nr 12 kursują wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze, z pominięciem przystanków Staffa i Nowowiejska. Wszystkie kursy będą kończyły i rozpoczynały swój bieg na przystanku Czarnoleska przy ul. Sudeckiej
  • Linia nr 16 – w godz. 11:00–15:30 będzie kursować jeden autobus wg rozkładu jazdy obowiązującego w dzień roboczy
  • Zostanie uruchomiona dodatkowa linia sezonowa: „Zabobrze – Nowy Cmentarz” – autobusy kursują od godz. 8:00 do godz. 18:00 ze średnią częstotliwością co 15 minut – odjazd sterowany przez pracowników Nadzoru Ruchu. Trasa przejazdu: Kiepury (Małcużyńskiego, Sygietyńskiego – ZUS) –> Bacewicz –> Ogińskiego –> Różyckiego (Różyckiego-Ogińskiego) –> Drzymały –> Osiedle Robotnicze –> Podwale –> Bankowa –> Matejki –> Sudecka (Nowy Cmentarz) –> Czarnoleska (pętla)
  • Linia nr 18 wykona kurs obsługujący cmentarz przy ul. Krośnieńskiej.

Rozkłady pozostałych linii w dniu 1 listopada 2015 roku nie ulegają zmianom.

– Serdecznie zachęcamy do skorzystania z darmowego przejazdu autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego sp. z o.o. w Jeleniej Górze w dniu Wszystkich Świętych – mówią magistraccy urzędnicy.


* Pasażerowie mogą korzystać nieodpłatnie z publicznego transportu zbiorowego na podstawie uchwały Rady Miejskiej Jeleniej Góry z 30 czerwca 2014 r. w sprawie ustalenia cen za przewóz osób i bagażu pojazdami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego sp. z o.o. w Jeleniej Górze.

UM Jelenia Góra/ii