Policja: 15 kolizji i 150 mandatów w święta. Jeden pijany kierowca

Światła policyjne
fot. Krzysztof Gwizdała Od 25 do 29 marca jeleniogórscy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską.
istotne.pl 0 policja, miasto jelenia góra

Reklama

W okresie świątecznym na drogach regionu jeleniogórskiego panował duży ruch. W całym regionie doszło do 15 kolizji, których najczęstszą przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości i najechanie na tył innego pojazdu. Na szczęście w tym okresie nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców kotliny oraz turystów, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską, czuwali zarówno policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, jak i policjanci z Wydziału Prewencji. Funkcjonariusze nałożyli 150 mandatów za różne wykroczenia drogowe, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymali również 1 nietrzeźwego kierującego.

W okresie świąt policjanci wielokrotnie interweniowali (213 razy) w domach i na ulicach (zakłócenia ciszy nocnej czy awantury wszczynane przez osoby nietrzeźwe). Wylegitymowali 850 osób.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama