Nie wrócił z przepustki do zakładu karnego. Uciekając przed policją, gnał 100 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 20 km/h

Nie wrócił z przepustki do zakładu karnego. Uciekając przed policją, gnał 100 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 20 km/h
fot. freeimages.com (4seasons) Policjanci z jeleniogórskiej drogówki zatrzymali pirata drogowego, który lekceważąc przepisy prawne, spowodował zagrożenia bezpieczeństwa na drodze.
istotne.pl policja

27 listopada 2015 roku, około godziny 20.30, policjanci zauważyli na ul. Mostowej w Jeleniej Górze pojazd marki Renault Clio, który zatrzymał się na światłach i... nie miał tylnej tablicy rejestracyjnej. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mężczyzna jednak nie zareagował. Przeciwnie: zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli za nim w pościg, a po chwili do działań włączyły się kolejne patrole. W trakcie ucieczki mężczyzna dopuścił się szeregu wykroczeń w ruchu drogowym, przez co stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Wielokrotnie nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, jechał pod prąd, na ograniczeniu prędkości do 20 km na godzinę miał na liczniku 100 km, wyprzedzał na podwójnej ciągłej.

Policjanci zatrzymali go na ul. Drzymały w Jeleniej Górze, gdzie mężczyzna próbował uciekać pieszo.

Kierującym okazał się 22-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Oprócz niego autem jechały dwie pasażerki (w wieku 16 i 17 lat). Kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania ani żadnych dokumentów pojazdu. Ponadto nie miał tylnej tablicy rejestracyjnej, a przednia należała do innego auta.

Okazało się, że głównym powodem ucieczki był fakt, że mężczyzna nie powrócił z przepustki do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności. Pozostało mu jeszcze 1,5 roku.

Za popełnione wykroczenia policjanci wyliczyli mu 68 punktów karnych. Pojazd został zholowany, a kierowca po czynnościach wrócił do zakładu karnego. Za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

KMP Jelenia Góra/ii