Ma na koncie co najmniej 10 przestępstw, wpadł w ręce policjantów

Światła policyjne
fot. Krzysztof Gwizdała Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie podejrzanemu o szereg przestępstw, których dopuścił się w Karpaczu od października do listopada br.
istotne.pl 0 policja, kradzież, włamanie, miasto jelenia góra

Reklama

Policjanci z Karpacza ustalili i zatrzymali 39-letniego mieszkańca tej miejscowości podejrzanego o szereg przestępstw. Mężczyzna ma ich na koncie co najmniej dziesięć, to kradzieże, kradzieże z włamaniem, naruszenie zakazu sądowego i groźby karalne.

Mężczyzna, pod pretekstem poszukiwania pracy, wykorzystał nieuwagę właścicieli i z otwartego pomieszczenia ukradł ekspres do kawy oraz zapasowe klucze do samochodu, a następnie za ich pomocą ukradł samochód marki VW Golf o wartości 40 000 zł. Mężczyzna kierował nim wbrew zakazowi sądowemu.

Po kilku dniach zjawił się u pokrzywdzonego i oświadczył, że jak ten zapłaci mu 1 000 zł, to on odnajdzie mu samochód. Kiedy mężczyzna odmówił, 39-latek zaczął grozić spaleniem firmy. Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił policję. Mieszkaniec Karpacza został kilka minut później zatrzymany.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że ma on na koncie również kradzież dwóch zewnętrznych kamer monitoringu, a także kradzież z włamaniem do biura, skąd jego łupem padły alkohol, elektronarzędzia i dekoder.

39-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama