Ósmy wakacyjny spacer po Kowarach z przewodnikiem

Trakt
fot. UM Kowary/www.kowary.pl W najbliższą sobotę 22 sierpnia odbędzie się kolejny bezpłatny spacer po Kowarach z przewodnikiem.
istotne.pl 0 kowary, spacer, miasto jelenia góra

Reklama

Trasy wędrówek zawsze związane są z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Kowarami.

W programie najbliższego spaceru – 22 sierpnia – m.in.

 • podziwianie 300-letniego świerka Maćka
 • odpoczynek na tzw. Kamiennej Ławce
 • spacer dawnym traktem kamiennogórskim.

Zbiórka uczestników o godzinie 10:30 na parkingu przy markecie Carrefour w Kowarach, ulica Staszica. Uczestnicy spacerów powinni zapoznać się z regulaminem spacerów znajdującym się na stronie: www.kowary.pl/pl/aktualnosci/zapraszamy-na-pierwszy-wakacyjny-spacer-po-kowarach-z-przewodnikiem.

Spacery poprowadzi miejski pasjonat Bernard Utrata. Udział w spacerze jest bezpłatny.

UWAGA

Spacery zawsze wymagają obuwia turystycznego. Organizatorzy proszą, aby zabrać ze sobą na wędrówkę wodę lub inne napoje oraz – ewentualnie – prowiant. Należy pamiętać również o nakryciu głowy.

Największe atrakcje na trasie 8 spaceru:

 • Świerk Maciek
  Jeden z najbardziej okazałych świerków w polskich lasach. Nasz kowarski pomnik przyrody na imię ma Maciek i na każdym zrobi wrażenie swoim obwodem
 • Kamienna Ławka
  Miejsce odpoczynku przy szlaku ze Skalnika w kierunku Przełęczy pod Średnicą. Granitowa ławka nie jest może wygodna, ale z pewnością urodziwa
 • Dawny Trakt Kamiennogórski
  Droga będąca kiedyś jedynym połączeniem Kowar z Kamienną Górą. Po trakcie tym dawniej kursowały dyliżanse i wozy zaprzęgnięte w konie lub woły. Dziś tę drogę pokonują pielgrzymi zmierzający w kierunku Santiago.

UM Kowary/ii

Reklama