Siekierą zabił 10-latkę. Grozi mu nawet dożywocie

Siekierą zabił 10-latkę. Grozi mu nawet dożywocie
fot. freeimages.com (gradient) Prokuratura prowadzi śledztwo przeciwko 27-letniemu mieszkańcowi Kamiennej Góry Samuelowi N., któremu 20 sierpnia prokurator przedstawił zarzut popełnienia zabójstwa 10-letniego dziecka z motywów zasługujących na szczególne potępienie.
istotne.pl prokuratura, zabójstwo, siekiera

Wyżej wymienionemu zarzucono, że 19 sierpnia 2015 roku w Kamiennej Górze, zmierzając do rozładowania napięcia emocjonalnego i frustracji, spowodowanych sytuacją niezwiązaną w żaden sposób z ofiarą, poprzez publiczne skierowanie agresji – bez jakichkolwiek racjonalnych powodów – wobec przypadkowego dziecka, będącego osobą bezbronną, niezdolną do stawienia jakiegokolwiek oporu i nieświadomą istnienia zagrożenia, zadał Kamili C. uderzenie siekierą w tył głowy, w następstwie czego doznała ona bardzo poważnych obrażeń ciała, skutkujących jej zgonem.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Samuel N. przyznał się do popełnienia zarzucanej mu zbrodni. Wyjaśnił, że był zdenerwowany, bo od półtora miesiąca nie mógł znaleźć zatrudnienia, a 18 sierpnia roku otrzymał pismo z Powiatowego Urzędu Pracy, że nie przysługuje mu zasiłek dla bezrobotnych.

Dlatego też następnego dnia schował do torby reklamowej siekierę i udał się do tegoż urzędu, aby zemścić się na urzędnikach za to, że nie chcieli mu znaleźć pracy. Tam jednak przebywało dużo osób, dlatego zrezygnował ze swojego zamiaru.

Wyszedł na ulicę i bez celu chodził po centrum miasta. Jak wyjaśnił, przez cały czas narastała w nim złość. Dlatego wyjął z reklamówki siekierę, podszedł do dziewczynki, która wraz z matką wchodziła do księgarni, i zadał jej cios siekierą w głowę. Po tym zdarzeniu sprawca odrzucił narzędzie zbrodni i zaczął uciekać. Został zatrzymany przez świadków zdarzenia i oddany w ręce policji.

Dziś prokurator skieruje wniosek do Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

W najbliższym czasie prokurator powoła biegłych lekarzy psychiatrów w celu zbadania stanu zdrowia psychicznego Samuela N.

Za zarzucaną mu zbrodnię grozi nawet dożywocie.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii