Pijany 40-latek znęcał się nad kotami. Ze szczególnym okrucieństwem

Pijany 40-latek znęcał się nad kotami. Ze szczególnym okrucieństwem
fot. freeimages.com (astkam) Kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat grozić może mężczyźnie który znęcał się nad dwoma kotami ze szczególnym okrucieństwem.
istotne.pl policja

7 lutego 2016 roku funkcjonariusze z Komisariatu I Policji zostali powiadomieni o znęcaniu się nad zwierzętami przez 40-letniego mieszkańca Jeleniej Góry. W mieszkaniu jeleniogórzanina były dwa ranne koty. Właściciel był pod wpływem alkoholu.

Jak się okazało, konkubina mężczyzny, po powrocie z pracy 6 lutego, ok. godziny 22:30, zastała śpiącego mężczyznę, ślady krwi w mieszkaniu, na nożu i metalowym kiju do mopa, a także dwa koty z poważnymi ranami na ciele.

Policjanci wezwali pracownika schroniska. Koty trafiły do lecznicy weterynaryjnej. 40-latka zaś osadzono w policyjnej izbie zatrzymań. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany, postawiono mu zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Sprawca przyznał się do zarzucanego czynu. W czasie przesłuchania twierdził jednak, że nie pamięta swojego zachowania wobec zwierząt ani przyczyn ich pobicia, ponieważ był pijany.

Teraz grozi mu do 3 lat odsiadki.

KMP Jelenia Góra/ii