Wyszedł z kasyna i został napadnięty

Pięść
fot. freeimages.com (digital_a) Kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat grozić może mężczyźnie, który dopuścił się rozboju.
istotne.pl 0 policja, kradzież, miasto jelenia góra

Reklama

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój.

Do zdarzenia doszło w połowie grudnia ubiegłego roku w Jeleniej Górze, zaraz po tym, gdy pokrzywdzony wyszedł z kasyna. Mężczyzna został wówczas zaatakowany przez napastnika, a następnie okradziony.

Łupem bandyty padł portfel z pieniędzmi, dokumenty, karta do bankomatu, telefon komórkowy, okulary. Łączne straty pokrzywdzony oszacował na ponad 1 000 zł. Ponadto okazało się, że 33-latek cztery razy posłużył się kartą pokrzywdzonego, płacąc nią za zakupy w jeleniogórskich sklepach.

Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił policję. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane informacje i analizę monitoringu wytypowali 33-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa.

Podejrzany został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. 33-latkowi może grozić do 12 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama