Recydywista skazany za usiłowanie zabójstwa konkubiny. Dźgnął ją nożem w szyję na oczach 13-latka

Recydywista skazany za usiłowanie zabójstwa konkubiny. Dźgnął ją nożem w szyję na oczach 13-latka
fot. freeimages.com (Andrew Martin) 12 stycznia Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wydał wyrok wobec 43-letniego mieszkańca Lubania Mariusza K., którego prokurator oskarżył o usiłowanie zabójstwa konkubiny. Czynu tego K. dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa.
istotne.pl prokuratura, sąd, usiłowanie zabójstwa

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 2015 roku w Lubaniu. Podejrzany od kilkunastu lat zamieszkiwał wraz z konkubiną oraz ich 13-letnim synem. Pomiędzy konkubiną a mężczyzną czasami dochodziło do awantur, wszczynanych przez Mariusza K.

Tej feralnej nocy oskarżony, znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem działania środków odurzających, wyzywał pokrzywdzoną, zachowywał się agresywnie i groził jej zabójstwem. Kobieta, obawiając się konkubenta, uciekła do pomieszczeń piwnicznych. Wtedy to mężczyzna obiecał jej, że już będzie spokojny. Dlatego wróciła ona do mieszkania.

Sprawca słowa jednak nie dotrzymał. Chwycił za składany nóż i na oczach 13-letniego dziecka zadał kobiecie cios w szyję. Widząc to, chłopiec wytrącił oskarżonemu nóż z ręki, a pokrzywdzonej udało się zbiec do pokoju syna. Jednak sprawca pobiegł za nią. Tam ją przewrócił i zaczął zadawać kolejne ciosy w różne części ciała, krzycząc przy tym, że „ją zabije”.

W tym czasie chłopiec telefonicznie powiadomił o zaistniałym zdarzeniu policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze obezwładnili sprawcę w momencie, gdy zadawał nożem kolejne ciosy swojej ofierze. Wezwali też pogotowie ratunkowe. Dzięki natychmiastowej pomocy, udzielonej pokrzywdzonej, udało się ją uratować.

Mariusz K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanej mu zbrodni.

Mimo to Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, w oparciu o zebrane dowody, uznał go winnym tego przestępstwa i wymierzył mu karę 15 lat pozbawienia wolności. Zastrzegł przy tym, że wyżej wymieniony będzie mógł skorzystać z prawa do warunkowego zwolnienia dopiero po odbyciu kary 13 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna ten był już wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii