Dwaj poszukiwani z wyrokami wpadli w czasie… kontroli drogowej

Dwaj poszukiwani z wyrokami wpadli w czasie… kontroli drogowej
fot. Krzysztof Gwizdała Policjanci zatrzymali podczas kontroli drogowej dwóch mężczyzn, którzy, jak się okazało, byli poszukiwani.
istotne.pl policja

20 stycznia 2016 roku, około godziny 2:00, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji na ul. Bankowej w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Mercedes. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, ponieważ sposób jazdy kierowcy wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu.

Kierującym okazał się 26-letni jeleniogórzanin, który podróżował ze swoimi kolegami (w wieku 24 i 36 lat). W aucie panowała nerwowa atmosfera. Powód? Jak potem wyszło na jaw, pasażerowie byli poszukiwani – funkcjonariusze ustalili, że obaj mają do odbycia karę więzienia za niezapłaconą grzywnę. Co więcej, 36-latek miał przy sobie porcję marihuany.

Kierowca także był dobrze znany policjantom, gdyż dwa dni wcześniej został zatrzymany w związku z włamaniami do dwóch jeleniogórskich kasyn. Tych przestępstw mężczyzna dopuścił się w styczniu br., a jego łupem padła gotówka w wysokości kilku tysięcy złotych. Za te przestępstwa grozi mu może nawet do 10 lat odsiadki.

KMP Jelenia Góra/ii