W Libercu darmowy koncert soulowy

Frank McComb i Ania Szarmach
fot. BOK-MCC W kinie Varsava wystąpią wokaliści muzycznych warsztatów polsko-czeskich Muzyczne Mosty oraz Anna Szarmach i Frank McComb z zespołem.
istotne.pl 0 liberec, frank mccomb, muzyczne mosty, anna szarmach, miasto jelenia góra

Reklama

Muzyczne Mosty to autorski projekt Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki przygotowany i zrealizowany przez Dariusza Uścińskiego. W jego ramach przeprowadzono pięciodniowe warsztaty wokalne oraz zorganizowano jeden koncert w Bolesławcu, 6 sierpnia. Drugi odbędzie się 7 sierpnia w Libercu o 16:00.

Wykładowcami na warsztatach byli: amerykański wokalista soulowo-jazzowy Frank McComb, który współpracował z takimi gwiazdami jak Stevie Wonder i Prince oraz Ania Szarmach, jedna z najlepszych polskich wokalistek soulowych, która z McCombem współpracuje i to ona zaprosiła go na warsztaty.

Wokalistom towarzyszy podczas koncertów znakomite trio akompaniatorów: Grzegorz Jabłoński (piano, Poluzjanci, Natalia Kukulska), Błażej Chochorowski (bas, Dorota Miśkiewicz, Renata Przemyk, Mrozu) i Wojciech Fedkowicz (perkusja, Leszek Możdzer, Kuba Badach, Grzegorz Turnau). Wstęp na koncerty będzie bezpłatny.

Celem projektu było nawiązanie współpracy środowisk artystycznych i muzycznych miast pogranicza, Bolesławca i Liberca. Projekt „Muzyczne mosty – polsko-czeskie warsztaty wokalne” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Plakat Muzyczne MostyPlakat Muzyczne Mostyfot. BOK-MCC
Logotyp Muzyczne MostyLogotyp Muzyczne Mostyfot. BOK-MCC

Reklama