Umowy śmieciowe do kosza .

 • Anonim (ArChUQ), 2015-07-20 10:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Witam Wszystkich młodych Pracusiów . Chciałbym poruszyć temat umów śmieciowych i podzielić się swoimi doświadczeniami z zainteresowanymi osobami , które aktualnie poszukują pracy, ponieważ jest to bardzo ważny temat . Należy pamiętać o tym , że np umowa - zlecenie ( jak i o dzieło nie jest umową o pracę ) , nie chroni nas w tym przypadku kodeks pracy , a w razie problemów nie będziemy mogli też odwołać się do sądu pracy, ponieważ nie został nawiązany z pracodawcą tzw. " stosunek pracy " . Jeśli chciałoby się mieć opłacone składki na ubezpieczenie chorobowe - trzeba je opłacać samemu . Takie umowy nie powinny istnieć - ich miejsce jest w koszu .
  Wystarczy , że od 2015r. umowa o pracę na okres próbny wydłużona została max do 6 miesięcy , a min. płaca od stycznia to 1750 zł brutto. Jest to wystarczający czas , żeby sprawdzić kwalifikacje potencjalnego pracownika . Tylko takie umowy powinni proponować uczciwi pracodawcy , oczywiście najlepiej na 3 miesiące .
  Często pracodawcy podsuwając umowę zlecenia , tłumaczą się kosztami , oszczędnościami itp. Jest to bzdura , ponieważ koszty zatrudnienia pracownika można odliczyć od podatku. Oni robią to tylko i wyłącznie dla własnej wygody. Zadbajmy o naszą własną wygodę i nie podpisujmy takich umów - ich miejsce jest w koszu na śmieci. Nie bójmy się swoich szefów i przyszłych pracodawców, negocjujmy warunki umów - ASERTYWNIE .
  Jeśli zgodzimy się na zlecenie, od samego początku jesteśmy przegrani. Potem zazwyczaj okazuje się ,że nie mamy odprowadzanych składek do ZUS-u , a pracodawca TYLKO nas zgłosił i na tym poprzestał - są to bardzo częste praktyki.
  Czy mamy odprowadzane składki możemy sprawdzić wysyłając pismo do ZUS-u ze swoimi i pracodawcy danymi ( nie zapominajmy o nr NIP i REGON pracodawcy ) . Na odpowiedź czeka się miesiąc , ale warto mieć taką wiedzę , żeby nie dawać się oszukiwać , ponieważ permanentnie wykorzystuje się trudną sytuację na rynku pracy i oszustów nie brakuje .
  Poprzedni premier obiecał zlikwidować umowy śmieciowe - ciekawe kiedy to nastąpi ?

 • Anonim (ArChUQ), 2015-07-20 10:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Na stronach internetowych i na " Facebooku " istnieje : " Czarna lista pracodawców w Jeleniej Górze . Warto na nią zaglądać , żeby nie dawać się oszukiwać nieuczciwym pracodawcom i wpisywać tam tych , którzy się takich praktyk dopuszczają .

Reklama