Koszykarze TOP pokonali LOSSM Wrocław 80:74

Kosz do gry w koszykówkę
fot. sxc.hu Udanie III-ligowe rozgrywki rozpoczęli koszykarze TOP Bolesławiec. Bolesławianie pokonali LOSSM Wrocław 80:74. Mecz rozegrano w hali sportowej w Gromadce.
istotne.pl 0 top bolesławiec, koszykówka, wrocław

W czwartek w hali sportowej w Gromadce III-ligowe rozgrywki rozpoczęli koszykarze TOP Bolesławiec. Nasz zespół zmierzył się z LOSSM Wrocław. Pierwsza kwarta rozpoczęła się od zdecydowanego ataku naszej drużyny. Kilka udanych wejść pod kosz sprawiło, że po 10 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 22:17 dla bolesławian.

W kolejnej kwarcie kibice oglądali ostrą grę punkt za punkt. Mimo że wrocławianie przeważali wzrostem, byli sukcesywnie rozbijani przez szybkie wejścia i rzuty z pół dystansu. Ostatecznie TOP schodził na przerwę, wygrywając spotkanie 42:39. Po zmianie stron do głosu doszli goście, zdobywając kilka łatwych punktów i wychodząc na prowadzenie w całym meczu 60:57.

Do ostatnich 4 minut na prowadzeniu była drużyna LOSSM, jednak nasi wzięli się w garść i od stanu 68:70 zdobyli 12 punktów, tracąc zaledwie 4. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 80:74 dla TOP Bolesławiec. Najwięcej punktów w naszej drużynie zdobyli: Jacek Wójcik (32), Krzysztof Kureła (24) i Paweł Wilas (12).

Drużyna TOP Bolesławiec wystąpiła w składzie: trener - Piotr Rydz, Grzegorz Jankowski, Krzysztof Kureła, Jacek Wójcik, Michał Miziński, Mateusz Zieliński, Bartosz Doliński, Wojciech Siwiec, Marcin Kozłowski, Oskar Lewandowski, Paweł Wilas, Adrian Kurhan, Łukasz Czerkas. Drużyna TOP Bolesławiec składa podziękowania kibicom (za dopingowanie), Wójtowi Gminy Gromadka (za udostępnienie hali) oraz Ceramice Artystycznej (za sponsorowanie).