LiD zorganizował spotkanie „Przy muzyce o polityce”

LiD zorganizował spotkanie „Przy muzyce o polityce”
fot. www.lid.org.pl Otwarte spotkanie z politykami LiD-u odbyło się w sali bolesławieckiej Szkoły Muzycznej. W rozmowach pod hasłem "Przy muzyce o polityce" uczestniczyli lewicowi kandydaci na posłów i senatorów, m.in. Piotr Hetel.
istotne.pl konferencja, polityka, piotr hetel, szkoła muzyczna, lewica

16 października, w sali Państwowej Szkoły Muzycznej w Bolesławcu, Sztab Wyborczy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica i Demokraci – na czele z przewodniczącymi Stanisławem Chwojnickim i Janem Cołokodzim – zorganizował spotkanie pod hasłem "Przy muzyce o polityce". Przybyli goście mogli spotkać kandydatów na posłów i senatorów: Piotra Hetela, Jerzego Szmajdzińskiego, Elżbietę Zakrzewską, Jerzego Łaskawca, Zbigniewa Rybkę i Józefa Kusiaka.

Spotkanie było otwarte dla wszystkich mieszkańców Bolesławca i okolic. Dzięki temu sala Szkoły Muzycznej była wypełniona po same brzegi. Tak dużą frekwencję organizatorzy zawdzięczają również niecodziennej formie wydarzenia. Nie był to bowiem zwykły wiec wyborczy. Wystąpienia polityków przeplatane były kolejnymi częściami koncertu grupy muzycznej "Versus". Ponadto zgromadzeni goście mogli obejrzeć obrazy namalowane przez Pawła Śliwko, który zresztą był jednym z prowadzących.

Na spotkaniu pierwszy przemówił lider listy LiD-u w okręgu legnicko-jeleniogórskim – Jerzy Szmajdziński, który wyjaśnił nazwę "Lewica i Demokraci", scharakteryzował program ugrupowania i poddał krytyce nieuczciwą formę kampanii pozostałych partii politycznych. Pozostali kandydaci zaś mówili o sobie i o tym, co chcą zrobić dla naszego regionu. Podczas spotkania nastąpiło również odsłonięcie głównych haseł wyborczych bolesławieckiej lewicy.

fot. FMS

Po spotkaniu wszyscy goście mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z politykami, a także porozmawiania z nimi twarzą w twarz.

(informacja Michał Banaś/GA)