FMS organizuje wykład Józefa Burniaka

FMS organizuje wykład Józefa Burniaka
fot. B.org Federacja Młodych Socjaldemokratów zaprasza na apolityczny wykład byłego prezydenta Bolesławca Józefa Burniaka. Wykład poświęcony będzie szeroko pojętej samorządności.
istotne.pl wykład, polityka, józef burniak, samorząd

Federacja Młodych Socjaldemokratów gorąco zaprasza wszystkich chętnych na wykład Józefa Burniaka, byłego prezydenta Bolesławca, a obecnie radnego Rady Miasta, poświęcony szeroko pojętej samorządności – temu, jak funkcjonuje samorząd lokalny i na czym polega mechanizm sprawowania władzy w jego strukturach administracyjnych. Wykład odbędzie się we wtorek, 2 października, w siedzibie koła powiatowego SLD w Bolesławcu przy ulicy Opitza 15 o godzinie 18:00.

"Moje wykłady są odpowiedzią na cenną inicjatywę FMS. Nie będzie w nich polityki, będzie wiedza na temat samorządów od strony teorii, ale przede wszystkim praktyki" mówi Józef Burniak. "Dlatego w wykładach mogą uczestniczyć wszyscy młodzi, niezależnie od orientacji politycznych, łącznie z PiS-em i Ligą Polskich Rodzin. Uważam, że w ten sposób spłacam dług wobec tych, którzy mnie kiedyś uczyli samorządności" dodaje. "Podkreślam wykłady będą apolityczne i merytoryczne" zastrzega rajca.

"Cieszymy się, że będziemy mogli skorzystać z wiedzy kogoś tak doświadczonego jak pan Burniak" mówi Michał Banaś, przewodniczący FMS w Bolesławcu. "Mamy nadzieję, że umiejętności zdobyte podczas jego wykładu przydadzą się każdemu, kto ma zamiar związać swoją przyszłość z samorządem lokalnym czy też chce zdawać maturę z wiedzy o społeczeństwie" dodaje Banaś.

(informacja FMS/GA)