FMS organizuje wykład Józefa Burniaka

Józef Burniak
fot. B.org Federacja Młodych Socjaldemokratów zaprasza na apolityczny wykład byłego prezydenta Bolesławca Józefa Burniaka. Wykład poświęcony będzie szeroko pojętej samorządności.
istotne.pl 0 wykład, polityka, józef burniak, samorząd

Reklama

Federacja Młodych Socjaldemokratów gorąco zaprasza wszystkich chętnych na wykład Józefa Burniaka, byłego prezydenta Bolesławca, a obecnie radnego Rady Miasta, poświęcony szeroko pojętej samorządności – temu, jak funkcjonuje samorząd lokalny i na czym polega mechanizm sprawowania władzy w jego strukturach administracyjnych. Wykład odbędzie się we wtorek, 2 października, w siedzibie koła powiatowego SLD w Bolesławcu przy ulicy Opitza 15 o godzinie 18:00.

"Moje wykłady są odpowiedzią na cenną inicjatywę FMS. Nie będzie w nich polityki, będzie wiedza na temat samorządów od strony teorii, ale przede wszystkim praktyki" mówi Józef Burniak. "Dlatego w wykładach mogą uczestniczyć wszyscy młodzi, niezależnie od orientacji politycznych, łącznie z PiS-em i Ligą Polskich Rodzin. Uważam, że w ten sposób spłacam dług wobec tych, którzy mnie kiedyś uczyli samorządności" dodaje. "Podkreślam wykłady będą apolityczne i merytoryczne" zastrzega rajca.

"Cieszymy się, że będziemy mogli skorzystać z wiedzy kogoś tak doświadczonego jak pan Burniak" mówi Michał Banaś, przewodniczący FMS w Bolesławcu. "Mamy nadzieję, że umiejętności zdobyte podczas jego wykładu przydadzą się każdemu, kto ma zamiar związać swoją przyszłość z samorządem lokalnym czy też chce zdawać maturę z wiedzy o społeczeństwie" dodaje Banaś.

(informacja FMS/GA)

Reklama