Polacy i Niemcy uczestniczyli w projekcie edukacyjnym

Polacy i Niemcy uczestniczyli w projekcie edukacyjnym
fot. A. Gergont Uczniowie z Bolesławca i Zittau uczestniczyli we wspólnym projekcie edukacyjnym "Fliessgewesser – wody płynące".
istotne.pl polska, edukacja, ekologia, niemcy

Na początku czerwca w Zittau odbyło się spotkanie polskiej i niemieckiej młodzieży. 20 uczniów z Gimnazjum Samorządowego nr 2 z Bolesławca oraz 30 uczniów z Mittelschule an der Weinau z Zittau uczestniczyło w niemiecko-polskim projekcie edukacyjnym "Fliessgewesser – wody płynące". Młodzi ludzie poznawali rzekę Nysa Łużycka pod kątem jej struktury oraz stanu biologicznego i chemicznego. Polacy i Niemcy wspólnie przeprowadzali doświadczenia chemiczne, rozpoznawali mikroorganizmy wyłowione z rzeki oraz odwiedzili oczyszczalnię ścieków w Zittau. Po zajęciach młodzież uczestniczyła w spływie po Nysie.

Brak opisuBrak opisufot. A. Gergont

Projekt był dofinansowany z funduszu Interreg III A i odbył się dzięki staraniom Saksońskiej Fundacji Krajowej do spraw Przyrody i Środowiska Naturalnego. Ze strony polskiej organizatorem projektu było Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" z Lubania. Opiekunami grupy polskiej były nauczycielki Gimnazjum Samorządowego nr 2: Iwona Masłowska oraz Grażyna Czyżycka. W projekcie uczestniczyło również Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu, w którym polscy uczniowie przygotowywali się do wykonania części praktycznej projektu.

(informacja Urząd Miasta)

Zobacz także

Saksońska Fundacja Krajowa do spraw Przyrody i Środowiska Naturalnego