Piłkarze BKS przegrali w Lubaniu

Piłka nożna
istotne.pl 0 łużyce lubań, bks bolesławiec

Porażką zakończył się mecz wyjazdowy BKS Bolesławiec. W sobotę nasi piłkarze zmierzyli się z Łużycami Lubań. Lubański zespół walczył o utrzymanie się w IV lidze. Derbowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla naszych piłkarzy. W pierwszym kwadransie gry bolesławianie dwukrotnie zmusili do interwencji lubańskiego bramkarza. Kilka okazji do zdobycia bramki mieli również gospodarze. W 30 minucie bolesławianie przeprowadzili bardzo groźną akcję. Piłka powędrowała od Marcina Cilińskiego poprzez Tomka Jasińskiego do Grzegorza Nowaka. Ten ostatni mocno strzelił ale bramkarz Łużyc zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Kilka minut później na bramkę BKS mocno strzelał piłkarz gospodarzy, lecz Marek Przykłota wybił futbolówkę na rzut rożny.

Brak opisuBrak opisufot. G. Bereziuk

W 58 minucie prowadzenie zdobyli bolesławianie. Bramkę z rzutu wolnego zdobył Mateusz Mucha. W 63 minucie zdobywca gola sfaulował w polu karnym zawodnika Łużyc. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Krzysztof Józefiak. Pięć minut później padła druga bramka dla gospodarzy. Wynik spotkania ustalił Sylwester Kret strzelając z 18 metra. BKS Bolesławiec przegrał z Łużycami Lubań 1:2. Wynik tego meczu oraz przegrane drużyn będących w strefie spadkowej zapewniły zespołowi z Lubania utrzymanie się w IV lidze.

(fotografia i informacja: G. Bereziuk)