Piłkarze BKS pokonali ostatnią drużynę tabeli

Piłka nożna
fot. istotne.pl Seniorzy BKS Bolesławiec pokonali u siebie Piasta Nowa Ruda 1:0. Przed niekorzystnym wynikiem bolesławian uratowała dobra postawa bramkarza, Marka Przykłoty.
istotne.pl 0 marek przykłota, piast nowa ruda, bks bolesławiec

W sobotę BKS rozegrał u siebie mecz z Piastem Nowa Ruda. Spotkanie rozpoczęło się korzystnie dla naszej drużyny. Już w 5 minucie bramkę zdobył Paweł Rissmann. Piłkarz wykorzystał podanie Roberta Nitarskiego i lekkim strzałem w lewy róg pokonał bramkarza gości. W 11 minucie na bramkę Piasta mocno strzelał Robert Kumoś, jednak bramkarz gości zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Piłkarze Piasta odpowiedzieli na ataki BKS niecelnym strzałem w 15 minucie. W 28 minucie poprzeczka uratowała przyjezdnych przed stratą drugiego gola. Wykonawcą rzutu wolnego był Robert Kumoś. W 39 minucie błąd w okolicach pola karnego popełnił Mateusz Mucha, na szczęście zawodnik gości nie trafił w światło bramki. Pięć minut później doskonałą interwencją popisał się bramkarz BKS, Marek Przykłota. Golkiper bolesławian nie dał się pokonać, będąc w sytuacji sam na sam z piłkarzem Piasta. Minutę przed końcem spotkania doskonałą sytuację do podwyższenia rezultatu zmarnował Paweł Rissmann. Napastnik BKS spudłował z najbliższej odległości.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W drugiej części spotkania na boisku niewiele się działo. W 58 minucie kolejną okazję do zdobycia bramki miał BKS. Indywidualna akcja Łukasza Rudyka zakończyła się niestety niepowodzeniem, gdyż strzał naszego piłkarza zablokowali obrońcy. W 64 minucie z rzutu rożnego zagrywał Marcin Ciliński. Dokładnie dograna piłka trafiła pod nogi Grzegorza Nowaka, jednak ten posłał ją wysoko nad poprzeczką bramki gości. Kolejne minuty spotkania to okres nieciekawej gry. Goście starali się atakować, ale nic z tych ataków nie wychodziło. W 73 minucie dobrą okazję dla bolesławian zmarnował Tomasz Jasiński. Piłkarz strzelił niecelnie. W końcowych minutach spotkania bramce BKS dwukrotnie zagrozili goście. W 75 i 80 minucie doskonałe interwencje bramkarza BKS uratowały nasz zespół przed stratą bramek. BKS, głównie dzięki dobrej postawie bramkarza, pokonał Piasta Nowa Ruda 1:0.