Prywatną galerię sztuki otworzył Krzysztof Jakubczyc

Prywatną galerię sztuki otworzył Krzysztof Jakubczyc
fot. B.org 27-letni bolesławianin chce promować artystów z naszego regionu. Obecnie w jego galerii można obejrzeć prace Czesława Matyjewicza i Edwarda Szuttera.
istotne.pl galeria, czesław matyjewicz

Galeria "Jakub" powstała w 2005 roku. Jej celem jest promocja i sprzedaż sztuki. "Bolesławiec słynąc z tradycji rzeźbiarskich jest wspaniałym fundamentem do rozwijania wrażliwości na piękno ukryte w rzeźbie i obrazie. Chcę rozpocząć promocję sztuki właśnie w tej tematyce" mówi właściciel galerii, Krzysztof Jakubczyc. Bolesławianin ma wiele planów, ale pierwszym krokiem było zorganizowanie wystawy niezwykle ciekawej i intrygującej sztuki Czesława Matyjewicza i Edwarda Szuttera, która w chwili obecnej prezentowana jest w galerii.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Czesław Matyjewicz jest mistrzem rzeźbienia w glinie. Jego twórczość i wyobraźnia zadziwia. Tytuł jego wystawy jest prowokacyjny – "Trwałe formy ogrodnictwa". Edward Szutter jest perfekcjonistą w ukazaniu poprzez malarstwo przedmiotów zapomnianych przez świat. Przez fotograficzną dokładność to, co porzucone, nagle staje się niezwykłą wartością. "Pod pozorem codzienności" to tytuł twórczości Edwarda Szuttera.

Wystawa prezentowana jest w Galerii "Jakub" przy ulicy Jana Pawła II 20a (dom parafialny przy kościele) od poniedziałku do piątku od 12:00 do 18:00, w soboty od 11:00 do 13:00, do 13 czerwca.

(informacja własna)

Zobacz także

Edward Szutter