Fotografie Michała Sikorskiego prezentuje Muzeum

Fotografie Michała Sikorskiego prezentuje Muzeum
fot. M. Sikorski Zdjęcia krajobrazów i zwierząt z całego świata prezentuje Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Autorem fotografii jest Michał Sikorski.
istotne.pl muzeum ceramiki, fotografia, sikorski

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii przedstawiającej krajobrazy i zwierzęta z różnych zakątków kuli ziemskiej, od pustyni Namib w Afryce Południowej przez Andy w Chile, dżunglę na Borneo, pola Andaluzji po jeziora w Szwecji.

Autorem wystawy jest Michał Sikorski, absolwent kierunku fotografia w Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni oraz studiów wyższych z zakresu historii sztuki i historii fotografii w Szwecji. Od ponad 30 lat mieszka w Skandynawii, lecz związany zawodowo z pasją fotograficzną, podróżuje po całym świecie. Jest członkiem elitarnego związku fotografików "Naturfotograferna" oraz Międzynarodowej Federacji Fotografii Przyrodniczej (IFWP).

Inspiracji do swoich dzieł Michał Sikorski szuka w wielu regionach na wszystkich kontynentach. Zwiedził ponad 40 krajów świata, w których fotografował przyrodę. Swoje prace eksponował w Polsce, Szwecji, Niemczech, Australii i Malezji. Na wystawie można obejrzeć ich kilkadziesiąt. Nie jest to fotografia dokumentalna, która miałaby za zadanie przedstawić szczegóły budowy rzadkich gatunków ptaków i zwierząt czy też unikalne formy terenu.

Wystawa jest otwarta od środy do piątku w godz. od 10:00 do 15:00, oraz w niedzielę od 11:00 do 16:00 w budynku Działu Historii Miasta przy ul. Kutuzowa 14.

(informacja: Muzeum Ceramiki)