Strażnicy miejscy będą jeździć skuterem

Strażnicy miejscy będą jeździć skuterem
fot. B.org Bolesławiecka Straż Miejska wzbogaciła się o nowy pojazd. Skuter Keeway Matrix posłuży strażnikom do patrolowania obrzeży miasta.
istotne.pl skuter, sm bolesławiec

Od kilku dni przed siedzibą Straży Miejskiej w Bolesławcu zaparkowany jest skuter. Dwukołowy Keeway Matrix to najnowszy nabytek straży. Kupno motoroweru strażnicy planowali już w zeszłym roku. "Wystąpiliśmy do Powiatowego Urzędu Pracy o doposażenie stanowiska dla strażnika miejskiego. W ten sposób udało się pozyskać pieniądze, między innymi na zakup tego skutera" mówi Emil Zając, Komendant Straży Miejskiej w Bolesławcu.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Decyzja o kupnie akurat takiego modelu nie była prosta. Wpłynęły na nią liczne opinie o skuterach pisane przez ich użytkowników w Internecie. Po przeanalizowaniu wielu opinii wybór padł na Keeway Matrix. Skuter kosztował 4,5 tys. zł. Ma bardzo nowoczesny wygląd i jest bogato wyposażony. Posiada alarm, przedni hamulec z ABS i katalizator spalin. Dzięki niewielkiej pojemności silnika (50 cm³) jest bardzo oszczędny. Spala około 2,5 litra benzyny na 100 km. "Skuter będzie wykorzystywany do patrolowania peryferii miasta, na przykład ulicy Kościuszki, Jeleniogóskiej czy Osiedla Kwiatowego. Pomoże nam intensywniej walczyć z osobami zanieczyszczającymi środowisko" tłumaczy Emil Zając.

(informacja własna)

Zobacz także

Skuter Keeway Matrix