Odbyły się III mistrzostwa w wyciskaniu sztangi

Mężczyzna wyciska sztangę
fot. istotne.pl Po raz trzeci odbyły się w Bolesławcu mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody zorganizowało Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Bolesławianka.
istotne.pl 0 sport, wyciskanie sztangi leżąc

W sali sportowej przy ulicy Komuny Paryskiej odbyły się III Mistrzostwa TKKF w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W sobotniej imprezie wzięło udział kilkunastu zawodników podzielonych na trzy kategorie wiekowe. W kategorii Juniorów do lat 20 zwyciężył Michał Eichstadt. Jego wynik to 115 kg przy wadze ciała 85,7 kg. Kolejne miejsca zajęli Bartosz Polenceusz (wycisnął 90 kg) oraz Piotr Kręzel (wycisnął 110 kg).

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W kategorii Seniorów od 21 do 40 lat bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Andreasik. Wycisnął on sztangę o wadze 207,5 kg, sam ważąc 89,7 kg. To już drugie z rzędu zwycięstwo Krzysztofa Andreasika w bolesławieckich zawodach. Rok temu pochodzący ze Złotoryi zawodnik wycisnął 205 kg. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęli Andrzej Kocyła (wycisnął 180 kg) i Zbigniew Klimek (wycisnął 165 kg). W kategorii Seniorów powyżej 40 lat pierwsze miejsce zajął Bogusław Mienculewicz. Jego wynik to 170 kg, przy wadze ciała 119,5 kg. Na kolejnych miejscach znaleźli się Zbigniew Szymański (wycisnął 140 kg) oraz Marek Drozdek (wycisnął 120 kg). W czasie sobotnich zawodów przyznano również tytuł "Najsilniejszy bolesławianin". Zdobywcą tego tytułu został Sławomir Purta, który wycisnął 131, 5 kg przy wadze ciała 73 kg.

O kolejności zajmowanych miejsc decydowała punktacja obliczana za pomocą formuły Wilks'a. Oznacza to, że zawodnik był oceniany stosownie do swojej wagi ciała. Każdej wadze ciała przypisany jest stały współczynnik. Współczynnik ten pomnożony przez ciężar jaki podniósł (wycisnął) dany zawodnik daje ogólną liczbę punktów do końcowej klasyfikacji.