Odbył się III Ogólnopolski Turniej Orki Konnej

Odbył się III Ogólnopolski Turniej Orki Konnej
fot. B.org W podbolesławieckich Ocicach odbył się III Ogólnopolski Turniej Orki Konnej. W zawodach brali udział zawodnicy z kraju i zagranicy.
istotne.pl gokis bolesławiec, orka

Na dwa dni miejscowość Ocice zamieniła się w stolicę tradycyjnej orki. W miniony weekend rozegrano tam III Ogólnopolski Turniej Orki Konnej. W orce jedynek (pług ciągnięty przez jednego konia) zwyciężył Jan Kawałko, przed Andrzejem Pasternakiem. W orce dwójek (pług ciągnięty przez dwa konie) bezkonkurencyjny okazał się Andzej Lipowy. Drugie miejsce zajął Axel Geide, zaś na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Bachór.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Oprócz turnieju orki konnej organizatorzy imprezy przygotowali wiele innych atrakcji. Były konne gonitwy z przeszkodami i na oklep. Rozegrano również zawody zręcznościowe w siodle, gonitwę małych koni oraz zawody w skokach przez przeszkody. Zawody zręcznościowe w siodle wygrała Agnieszka Grala. W gonitwie z przeszkodami najszybsza była Katarzyna Laskowska. W gonitwie na oklep bezkonkurencyjny okazał się Sławomir Andruchów, zaś w gonitwie małych koni zwyciężyła Kamila Kisielewska. Zawody w skokach przez przeszkody wygrała Kamila Laskowska.

III Ogólnopolski Turniej Orki Konnej odbywał się na terenach przylegających do boiska Szkoły Podstawowej w Ocicach. Na terenie samego boiska rozgrywano zawody w skokach przez przeszkody. Dookoła boiska usytuowano stoiska gastronomiczne. Organizatorom imprezy należą się słowa uznania nie tylko za bogaty i atrakcyjny program samej imprezy, ale również za sensowne zagospodarowanie terenu. To, co przygotowali organizatorzy, w połączeniu ze słoneczną pogodą i malowniczym widokiem okolicznych pól sprawiło, że ludzie mogli się i pobawić i wypocząć.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

III Ogólnopolski Turniej Orki Konnej zorganizował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu z siedzibą w Kruszynie. Serwis Boleslawiec.org był patronem medialnym wydarzenia.

(informacja własna)