BKS Bobrzanie zremisował z Górnikiem Wałbrzych 1:1

Logo BKS Bobrzanie Bolesławiec
fot. BKS Mecz BKS Bobrzanie Bolesławiec – Górnik Wałbrzych zakończył się remisem 1:1. Nasz zespół zagrał słabo. Bramkę dla bolesławian zdobył Chrystian Serkies.
istotne.pl 0 mecz, górnik wałbrzych, bks bolesławiec

W sobotę BKS Bobrzanie grał z Górnikiem Wałbrzych. Od początku spotkania bolesławianie próbowali narzucić swój styl gry. Niestety, nasi piłkarze grali źle. Niedokładne podania, nieprzemyślane akcje oraz brak strzałów na bramkę sprawiły, że na boisku wiało nudą. W pierwszej połowie nasz zespół tylko raz zagroził bramce przyjezdnych. Pod koniec pierwszej połowy na bramkę Górnika uderzał Chrystian Serkies, ale golkiper gości bez problemów obronił.

W 48 minucie bramkę zdobyli goście. Na listę strzelców wpisał się Robert Borkowski. Ucieszyło to fanów Górnika Wałbrzych, którzy dopingowali swoją drużynę. 2 minuty później mogło być 2:0 dla przyjezdnych, ale piłka wpadła do bramki po faulu na bolesławieckim bramkarzu. Sędzia gola nie uznał. W dalszej części spotkania grę bolesławian można było porównać do "bicia głową w mur". Nic naszym piłkarzom nie wychodziło. W doliczonym czasie gry wyrównującego gola strzelił Chrystian Serkies. Ładny strzał pod poprzeczkę był jedynym pocieszeniem dla zdegustowanych kibiców. BKS Bobrzanie Bolesławiec zremisował z Górnikiem Wałbrzych 1:1. Nasz zespół awansował na 4 miejsce w tabeli.

Po meczu swojego niezadowolenia nie krył trener bolesławian Marcin Ciliński: "Nie chciałbym tego meczu w ogóle komentować. Uważam, że jest to najsłabsze ze spotkań, które pamiętam. Bardziej mnie niepokoi nie ten wynik, ale gra. Nigdy nie preferowałem takiej gry: kopnij i biegnij. Nie mam na dzisiaj żadnego wytłumaczenia. W tygodniu był normalny cykl treningowy, były treningi podporządkowane pod grę u siebie, pod grę atakiem pozycyjnym. W tygodniu część zawodników z podstawowego składu nie trenowała, bo miała tak poukładaną pracę i nie było możliwości wyciągnięcia ich z tej pracy. Było to widać w prostych elementach piłkarskich, jakimi są przyjęcie i zagranie do partnera. Być może to jest jednym z powodów takiej gry".