Trio Stanisława Sroki wystąpi w Bolesławcu

Trio Stanisława Sroki wystąpi w Bolesławcu
fot. www.stanislawsroka.com W klubie Pegaz Bolesławieckiego Ośrodka Kultury wystąpi bluesowo-jazzowa formacja Stanisław Sroka Trio. Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na ten koncert!
istotne.pl koncert, blues, sroka, bok - mcc

Trio tworzą: gitarzysta i lider zespołu Stanisław Sroka, basista Andrzej Rusek i perkusista Łukasz Kurek. Sroka jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Basista to samouk, a perkusista nadal studiuje w katowickiej Akademii Muzycznej.

Choć grupa istnieje od niedawna, wszyscy muzycy mają już duże doświadczenie sceniczne. Członkowie tria są otwarci na różne style muzyczne. Współpracują z zespołami grającymi bluesa, country, gospel, pop, funk, soul i nie tylko. Różnorodność wpływów i inspiracji można usłyszeć na pierwszej płycie zespołu „Heart Attack”, wydanej w październiku 2007 roku. Płyta została ciepło przyjęta przez środowisko jazzowe zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Entuzjastyczne recenzje albumu zaowocowały kilkoma występami za granicą.

We wtorek 8 kwietnia Stanisław Sroka Trio zagra w klubie Pegaz Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. Cena biletu to 10 zł. Dla Czytelników portalu Boleslawiec.org / IstotneInformacje.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Otrzymają je dwie pierwsze osoby, które za pomocą formularza kontaktowego odpowiedzą na pytanie: w jakiej freejazzowej formacji stawiał swoje pierwsze kroki zawodowe basista Andrzej Rusek?

Koncert rozpocznie się o 19:00. Boleslawiec.org / IstotneInformacje.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Aktualizacja 2008-04-05 10:35

Konkurs został rozstrzygnięty. Podwójne zaproszenia otrzymają Mariusz i Hubert. Poprawna odpowiedź na pytanie to: Pick Up Formation.

(informacja BOK/GA)

Zobacz także

Więcej informacji o zespole