Turniej taekwondo odbył się w Bautzen

Trening taekwondo
fot. istotne.pl W międzynarodowych zawodach wzięło udział niemal 150 sportowców, w tym 18-osobowa reprezentacja Dolnego Śląska, w której znalazło się 9 zawodników UKS Ilyo Bolesławiec.
istotne.pl 0 zawody, taekwondo

W sobotę 12 kwietnia w niemieckim Bautzen odbył się międzynarodowy Turniej Taekwondo WTF – 10 Oberlausitz Cup, zorganizowany przez Regionalny Związek Taekwondo Dolnej Saksonii. W zawodach wzięło udział prawie 150 sportowców z Czech, Niemiec i Polski, w tym 18-osobowa reprezentacja Dolnego Śląska, w której znalazła się dziewiątka zawodników UKS Ilyo Bolesławiec.

Od samego początku bolesławianie prezentowali się znakomicie, wygrywając wszystkie swoje pierwsze walki przed czasem: albo znaczącą przewagą punktową, albo przez nokaut. I choć część reprezentantów UKS Ilyo w finałach uległa swoim rywalom, wszyscy bolesławianie wywalczyli miejsca na podium. Zaś w kwalifikacji generalnej turnieju reprezentacja Dolnego Śląska zajęła I miejsce, zdobywając łącznie 10 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy medal.

• Amadeusz Dziemianko: III miejsce w kategorii juniorów

Jednocześnie przypominamy, że już 26 kwietnia w hali I Liceum Ogólnokształcącego odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwondo Olimpijskie (WTF) w ramach Finałów XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.