Młodzi socjaldemokraci wyprawili maluchy do szkoły

Młodzi socjaldemokraci wyprawili maluchy do szkoły
fot. FMS Federacja Młodych Socjaldemokratów po raz kolejny zorganizowała wyprawkę szkolną dla dzieci ze świetlicy środowiskowo-profilaktycznej. To pierwsza akcja nowego zarządu Federacji.
istotne.pl akcja, edukacja, dziecko, polityka

20 dzieci ze świetlicy środowiskowo-profilaktycznej, działającej przy Szkole Podstawowej nr 4, otrzymało paczki z niezbędnymi artykułami szkolnymi: zeszyty, długopisy, kredki, pisaki, piórniki i bloki. Dodatkowo młodzi z FMS-u spędzili z maluchami czas na wspólnej zabawie, opowiadaniu dowcipów, śpiewaniu piosenek i rywalizacji w różnych konkursach, w których dzieci mogły zdobyć ciekawe nagrody. Ponadto, na osłodę rozpoczynającego się roku szkolnego, maluchy otrzymały upominki w postaci czekolad i batonów.

"Szkolna wyprawka jest kolejną akcją FMS, ale pierwszą nowego zarządu. Dlatego jestem podwójnie szczęśliwy, po pierwsze, że sprawiliśmy radość obdarowanym dzieciom, a po drugie, że mogliśmy się wykazać w tak pracochłonnym przedsięwzięciu" mówi Paweł Zieliński, sekretarz FMS w Bolesławcu.

Akcja "Szkolna wyprawka"Akcja "Szkolna wyprawka"fot. FMS

Po zakończeniu akcji młodzi socjaldemokraci ze smutkiem opuszczali świetlicę, gdyż zabawa była wyśmienita, a radości co niemiara. Potwierdzały to uśmiechy na twarzach dzieci i czułe pożegnanie.

"Dziękujemy dzieciom za miłe przyjęcie i wspaniale spędzony czas. To naprawdę wspaniałe uczucie, gdy można zrobić coś miłego dla innych ludzi, a szczególnie dla takich maluchów. Chcielibyśmy życzyć tym dzieciom, aby ta wyprawka pomogła im w uzyskaniu jak najlepszych wyników szkolnych i w spełnieniu wszelkich marzeń!" dodaje Michał Banaś, przewodniczący FMS w Bolesławcu.

Członkowie Federacji Młodych Socjaldemokratów i dzieciCzłonkowie Federacji Młodych Socjaldemokratów i dziecifot. FMS

W akcji udział wzięli: Michał Banaś, Paweł Zieliński, Damian Dziedziul, Krzysztof Laskowski, Magdalena Herdzik i Izabela Gruchawka.

(informacja i zdjęcia FMS Bolesławiec/GA)