Dwoje Rumunów okradło sklep na stacji benzynowej

Światła na samochodzie policyjnym
fot. B.org Para narodowości rumuńskiej, wykorzystując nieuwagę sprzedawcy, okradła sklep na stacji benzynowej w Brzeźniku na kwotę 350 zł. Oszustów zatrzymano chwilę po kradzieży.
istotne.pl 0 policja, sąd, brzeźnik, kradzież

Reklama

Sewerian M. i Floricia R., obywatele Rumunii, weszli w ubiegłym tygodniu do sklepiku na stacji benzynowej w Brzeźniku. Ich znajomi w tym samym czasie (inna para narodowości rumuńskiej wraz z dziećmi) udawali, że robią duże zakupy. Wybierali towary, ustawiali je na ladzie, ale po chwili rezygnowali z nich. Narobili sporego zamieszania. Aby jeszcze bardziej zdezorientować pracownika stacji, Sewerian M. próbował zapłacić banknotem o nominale 200 euro. Sprzedawca wyjaśnił, że może wydać tylko w złotówkach.

Pomysłowi Rumuni tak skutecznie odwrócili uwagę pracownika stacji, że ten wydał im 350 zł reszty, mimo iż nie otrzymał zapłaty. Kiedy zorientował się, co zaszło, powiadomił policję.

Bolesławieccy policjanci złapali grupę oszustów na trasie nr 4. Obywateli Rumunii osądzono w trybie przyspieszonym. Decyzją sądu Sewerian M. i Floricia R. zapłacili po 500 zł grzywny. Musieli także oddać skradzione na stacji pieniądze.

(informacja KPP Bolesławiec/GA)

Reklama