Festyn parafialny odbędzie się w sobotę

Festyn parafialny odbędzie się w sobotę
fot. Gerard Augustyn Festyn parafialny rozpocznie sie w sobotę w Parku Waryńskiego. Celem imprezy jest zbiórka pieniędzy na renowację dwóch barokowych ołtarzy bocznych w Sanktuarium Wniebowziętej Matki Kościoła.
istotne.pl festyn, konkurs, remont, koncert, kościół, loteria

Festyn rozpocznie się w sobotę, 15 września, mszą polową. Nabożeństwo o 12:00 odprawi w amfiteatrze w Parku Waryńskiego ks. prałat senior Władysław Rączka. Kazanie wygłosi zaś ks. Tomasz Tytera z parafii św. Cyryla i Metodego w Bolesławcu.

Po mszy rozpocznie się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Bolesławca. Po niej na scenie amfiteatru zaprezentują się zespoły taneczne i muzyczne z całego powiatu bolesławieckiego. Wystąpią grupy ze szkół podstawowych i gimnazjów, z Młodzieżowego Domu Kultury, ze Szkoły Muzycznej Yahaha i Państwowej Szkoły Muzycznej. Bolesławiecki Ośrodek Kultury reprezentować natomiast będą Zespół Pieśni i Tańca "Bolesławiec" i Zespół Tańca Nowoczesnego "Canon". Przed bolesławianami zaprezentują się także solista Rafał Kubik i Kapela Rodzinna Państwa Herbutów z Tomisławia. Będzie też pokaz breakdance i flamenco.

Nie zabraknie również sportowych emocji. Organizatorzy przewidzieli różne konkursy, m.in. bieg w workach (zarówno dla dzieci, jak i dla starszych) czy konkurencje siłowe. Nagrodą główną w konkurencji przeciąganie liny będzie karton wina mszalnego!

Kolejną atrakcją festynu będzie loteria fantowa, w której główną nagrodą jest wycieczka do Rzymu dla dwóch osób. Inne nagrody to rowery, sprzęt gospodarstwa domowego itp.

Podczas imprezy będzie można skosztować grochówki, pieczenicy czy pajdy ze smalcem. Pomyślano także o najmłodszych. W Parku Waryńskiego staną liczne stoiska ze słodyczami. Oprócz tego dzieci będą mogły pobawić się w ogródku jordanowskim, i to za darmo.

Festyn poprowadzą Bolesław Nowak i jego córka Sylwia Chruszcz. Celem imprezy jest zbiórka pieniędzy na renowację dwóch barokowych ołtarzy bocznych w Sanktuarium Wniebowziętej Matki Kościoła. "Każdy kupiony los, każda kromka chleba ze smalcem, każdy kufel piwa – to nie tylko dar na renowację naszej świątyni, ale okazja byśmy się poczuli jedną Bożą rodziną" mówi ks. dziekan Andrzej Jarosiewicz. "Wszystkich serdecznie zapraszamy" dodaje kustosz Sanktuarium.

(informacja GA)