Bolesławianie odnieśli sukcesy w trzydniówce brydżowej

Bolesławianie odnieśli sukcesy w trzydniówce brydżowej
fot. Marcin Zabawa Bardzo udany występ odnotowali reprezentanci naszego miasta w XVI Trzydniówce Bolesławieckiej w Brydżu Sportowym. W czterech turniejach nasi zawodnicy wielokrotnie stawali na podium.
istotne.pl bolesławiecka, brydż, bkb

Zakończyła się XVI Trzydniówka Bolesławiecka w Brydżu Sportowym. W trzydniowej rywalizacji wzięło udział ponad 120 zawodników z całej Polski. Rywalizowano w czterech turniejach. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Bolesławieckiego Klubu Brydżowego. W pierwszym turnieju o Puchar Jana Cołokidziego bolesławieckie pary zajęły pierwsze, drugie i trzecie miejsca.

Uczestnicy brydżowych zawodówUczestnicy brydżowych zawodówfot. Marcin Zabawa

Zwyciężyli Antoni Ochot z Arturem Winklerem, wyprzedzając Jerzego Cychowskiego z Eugeniuszem Małeckim oraz Henryka Milicza z Franciszkiem Sromkiem. Memoriał Krzysztofa Dołharza ponownie wygrali Antoni Ochot z Arturem Winklerem. W ramach Kongresu rozegrano Międzynarodowe Mistrzostwa Teamów Dolnego Śląska. Bolesławiecki team w składzie Sławomir Zimniak, Wiesław Tabiszewski, Krzysztof Grela i Tadeusz Kowalik uplasowali się na trzecim miejscu.

Uczestnicy brydżowych zawodówUczestnicy brydżowych zawodówfot. Marcin Zabawa

Para Krzysztof Grela i Tadeusz Kowalik znakomicie zaprezentowała się w turnieju o Puchar Prezydenta Bolesławca, zajmując drugie miejsce. W klasyfikacji ogólnej na trzecim miejscu zakończył zawody Artur Winkler, który uległ Markowi Markowskiemu i Robertowi Księżopolskiemu z Wrocławia.

(informacja J. Molenda/MZ)

Zobacz także

Dokładne wyniki XVI Trzydniówki Bolesławieckiej w Brydżu Sportowym