Wojciech Graczyk zaprezentował swoje zdjęcia

Wojciech Graczyk zaprezentował swoje zdjęcia
fot. Marcin Zabawa "Obok wystawy cudów świata" to tytuł ekspozycji Wojciecha Graczyka. Zdjęcia bolesławianina oglądać można do 19 września.
istotne.pl wystawa, fotografia, graczyk

Wernisaż ekspozycji "Obok wystawy cudów świata" odbył się 14 września w klubie "Pegaz". To pierwsza autorska wystawa Wojciecha Graczyka, ucznia I LO w Bolesławcu i laureata licznych konkursów fotograficznych. A wkrótce być może studenta łódzkiej filmówki – bo takie właśnie plany na przyszłość ma młody fotograf.

"Na wystawie pokazałem najlepsze zdjęcia, jakie posiadam. Fotografia to dla mnie sposób wyrażania swojego drugiego ja" mówi utalentowany bolesławianin. "Fotografia niesie ze sobą pewien ładunek emocjonalny: może to być spokój, a może gniew czy inne uczucie" dodaje artysta.

Zdjęcia Wojciecha GraczykaZdjęcia Wojciecha Graczykafot. Marcin Zabawa

Słowa te zdaje się potwierdzać sama ekspozycja. Prace są bardzo zróżnicowane. "Z różnymi zdjęciami wiążą się różne uczucia. Raz jest to spokój, błogość. Innym razem – gniew, niepewność, burza" opowiada autor. Co istotne, wszystkie zaprezentowane fotografie wykonane zostały aparatami analogowymi.

Wernisaż wystawy Wojciecha GraczykaWernisaż wystawy Wojciecha Graczykafot. Marcin Zabawa

Dlaczego właśnie fotografia analogowa? "Sądzę, że fotografii analogowej nie da się oszukać. Nie da się zrobić fotomontażu" tłumaczy Wojciech Graczyk. "Świadczy o tym, co fotograf potrafi, jaki ma pomysł i jak go realizuje. Fotografia cyfrowa zostawia duże pole manewru do obróbki zdjęć na komputerze" dodaje.

Zwiedzający wystawę zdjęć Wojciecha GraczykaZwiedzający wystawę zdjęć Wojciecha Graczykafot. Marcin Zabawa

Obróbka zdjęć przedstawionych w klubie "Pegaz", jak przyznaje młody artysta, jest znikoma. Prace można oglądać jedynie do 19 września. Wystawę zorganizowano w ramach projektu OPEN ART Przestrzeń, który realizowany jest przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury.

(informacja GA)