Policjanci pracowicie spędzili weekend majowy

Światła na samochodzie policyjnym
fot. B.org Bolesławieccy policjanci mieli ręce pełne roboty. Na drogach doszło do 15 kolizji i jednego groźnego wypadku. Nie próżnowali też tutejsi złodzieje.
istotne.pl 0 policja, wypadek, kradzież, włamanie

Reklama

5 maja na drodze między Tomaszowem Bolesławieckim a Wilczym Lasem doszło do poważnego wypadku. 24-letni kierowca Opla Vectry próbował wyprzedzać. Nie zauważył jednak, że z naprzeciwka nadjeżdża inny pojazd. Usiłując uniknąć zderzenia, prowadzący wjechał w lukę pomiędzy dwoma samochodami – Citroenem i Mitsubishi. Zrobił to tak niefortunnie, że stracił panowanie nad autem i zderzył się z oboma pojazdami. Obyło się bez ofiar. Kierowca Vectry złamał rękę. Oprócz tego, w dniach od 1 do 6 maja na okolicznych drogach doszło do 15 kolizji. Policja zatrzymała również 4 pijanych kierowców, w tym dwóch rowerzystów.

Pracowicie spędzili długi weekend także bolesławieccy złodzieje. Zgłoszono 8 kradzieży i dwa włamania. W nocy z 1 na 2 maja złodzieje włamali się do samochodu osobowego marki Mercedes. Ukradli między innymi poduszkę powietrzną wraz z kierownicą, radio samochodowe z odtwarzaczem CD, klimatyzację oraz telefon komórkowy. Straty właściciela auta, obywatela Niemiec, oszacowano na 20 tys. zł. 2 maja zaś złodzieje włamali się do sklepu przy ulicy Zgorzeleckiej. Ukradli szufladę metalową z kasy fiskalnej. Spotkała ich niemiła niespodzianka – w kasie było zaledwie 40 zł i 15 euro.

(informacja KPP Bolesławiec/GA)

Reklama