Bolesławiec obchodzi swoje święto

Bolesławiec obchodzi swoje święto
fot. Marcin Zabawa Rozpoczęły się Dni Miasta – "Bolesławiec w Europie". Dwudniowa impreza zakończy się w niedzielę.
istotne.pl festyn, koncert, bok - mcc

W Bolesławcu trwają Dni Miasta. Dwudniowa impreza o charakterze rodzinno – rekreacyjnym odbywa się w centrum miasta, na placu Piłsudskiego oraz na zielonym skwerze przy Bolesławieckim Ośrodku Kultury. Sobotnią część dwudniowej imprezy prowadzili znani z telewizyjnego programu "Europa da się lubić": Elizabeth Duda i Conrado Moreno.

Występ chóry KamertonWystęp chóry Kamertonfot. Marcin Zabawa
LudziePrzedScenaLudziePrzedScenafot. Marcin Zabawa

W sobotę o godzinie 16:00 na Placu Piłsudskiego zabrzmiał hymn europejski. Zaśpiewał go chór Państwowej Szkoły Muzycznej "Kamerton" pod batutą Aleksandra Samostrokowa. Niestety tuż po występie chóru oberwanie chmury zmusiło organizatorów do przerwania imprezy.

Ulewa na placu PiłsudskiegoUlewa na placu Piłsudskiegofot. Marcin Zabawa

Ludzie schronili się przed nawałnicą pod łącznikiem remontowanego budynku Kina Forum i Klubu Pegaz. Porywisty wiatr uszkodził namiot stoiska handlowego.

Ludzie chowają się przed deszczemLudzie chowają się przed deszczemfot. Marcin Zabawa
Ludzie składają połamany namiotLudzie składają połamany namiotfot. Marcin Zabawa

Po uroczystym rozpoczęciu imprezy na scenie zaprezentowali się wokaliści Ogniska Muzycznego Państwowej Szkoły Muzycznej, a także zespół "Oktawa" ze Szkoły Podstawowej nr 4. W dalszej części imprezy na scenie wystąpił big-band "Low Atten Dance Band" z zaprzyjaźnionej z Bolesławcem Czeskiej Lipy. Po koncercie rozpoczął się program "Rozśpiewana Europa".

Publiczność mogła zobaczyć laureatów telewizyjnych programów "Szansa na sukces" i "Droga do Gwiazd". W czasie sobotniej imprezy nie zabrakło pokazów tańca flamenco, w wykonaniu grup tanecznych Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. Oprócz oglądania występów muzyków, chórzystów i tancerzy bolesławianie mogli wziąć udział w różnych konkursach i zabawach.

Dodatkowymi atrakcjami pierwszego dnia święta miasta były: pokazy samoobrony i technik interwencyjnych w wykonaniu Szkoły Służb Ochrony "Kobra" w Jeleniej Górze. Pokazy sztuki walki zaprezentowane przez Policealne Studium Pracowników Ochrony. Natomiast Studium Kosmetyczne w Bolesławcu oferowało bezpłatny makijaż dla dzieci i dorosłych.

Wieczorem na scenie wystąpił bolesławiecki zespół "Pireus". Muzycy wprowadzili publiczność w rytm muzyki greckiej. Pierwszy dzień Dni Miasta zakończyła impreza muzyczna "Roztańczona Europa", przygotowana przez Muzyczne Radio z Jeleniej Góry.

(informacja i zdjęcia MZ/KG)