Rusza konkurs „Bolesławiec w kwiatach”

Kwiaty
fot. Marcin Zabawa Od maja do września trwać będzie konkurs "Bolesławiec w kwiatach". Konkurs adresowany jest do wszystkich, którzy dbają o piękno naszego miasta.
istotne.pl 0 prezydent, konkurs, urząd, kwiat

Reklama

Celem konkursu jest zachęcenie jak największej liczby mieszkańców Bolesławca do upiększania kompozycjami kwiatowymi swych okien, balkonów czy ogródków. Aby wziąć w nim udział, należy złożyć kartę zgłoszenia w sekretariacie Urzędu Miasta lub w Biurze Obsługi Interesanta do 20 maja. Do konkursu zgłosić można: najpiękniej ukwiecony balkon lub okna, ogródek kwiatowy zarówno w zabudowie jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej, a także ogródek kwiatowy przy obiektach usługowo-handlowych. Pierwszy przegląd zgłoszonych miejsc odbędzie się w drugiej połowie maja, ostatni – w sierpniu. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na październik. Jury oceniać będzie także pięknie okwiecone miejsca, które nie zostaną zgłoszone.

Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody. Zdobywcy I miejsca otrzymają talon wartości 650 zł, zdobywcy II miejsca – 425 zł, zdobywcy III – 300 zł. Talony zrealizować będzie można w sklepie ogrodniczym. Każdy z uczestników otrzyma płytę ze zdjęciami z konkursu oraz dyplom. Karty zgłoszenia pobrać można w sekretariacie Urzędu Miasta i w Biurze Obsługi Interesanta lub ze strony internetowej Urzędu Miasta. Organizatorami konkursu są Towarzystwo Miłośników Bolesławca oraz prezydent miasta.

(informacja UM/GA)

Reklama