Urząd Pracy oferuje darmowe szkolenia

Logo Powiatowego Urzędu Pracy
fot. Powiatowy Urząd Pracy Brakuje chętnych na niektóre szkolenia, za które płaci Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu, mimo że pracodawcy zapewniają zatrudnienie po ich ukończeniu.
istotne.pl 0 praca, edukacja, urząd, kurs

Reklama

Firma Bader rozpoczęła w kwietniu szkolenia, chociaż do Powiatowego Urzędu Pracy zgłosiło się jedynie 30 osób. Planowo w kursie uczestniczyć miało 40 bezrobotnych. Szkolenie kosztuje od 950 do 1000 zł. Bader zapewniał, że ci, którzy je ukończą, dostaną pracę. Jeśli nawet nie od razu, to na pewno w perspektywie kilku miesięcy. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, o tym, że zgłosiło się tak mało osób, zadecydowała najprawdopodobniej nie najlepsza opinia, jaką w niektórych kręgach cieszy się ta niemiecka firma.

Nieco inaczej było w przypadku zgorzeleckiej firmy Dozorbud, która poszukiwała ochroniarzy. Szkolenia zaplanowano na 12 osób, do Urzędu Pracy zgłosiły sie zaledwie cztery, mimo że Dozorbud zapewniał mieszkańcom powiatu bolesławieckiego nie tylko pracę, ale również zorganizowanie dojazdów. Kurs się nie rozpoczął z braku chętnych.

Dużym zainteresowaniem cieszy się natomiast kurs spawania podstawowego metodą MAG i TIG, tym bardziej że na tym szkoleniu przyszły spawacz nauczyć się może więcej niż jednej metody spawania. Wkrótce rozpocznie się nabór na szkolenia na magazynierów z obsługą komputera, kas fiskalnych i wózków widłowych. Ze względu na te ostatnie – chętnych nie brakuje. Z tego szkolenia skorzystać mogą jednak osoby posiadające przynajmniej wykształcenie zawodowe, starsze niż 25 lat oraz zarejestrowane w urzędzie nie dłużej niż dwa lata. Przewidziano minimum 20 miejsc. Podobnie sprawa się ma w przypadku kursu na samodzielną księgową, nabór na który rozpocznie się w czerwcu. Mimo że to dopiero za półtora miesiąca, panie już o to szkolenie wypytują. Szczegółowych informacji udziela Powiatowy Urząd Pracy.

(informacja GA)

Reklama