Bolesławianie odnoszą sukcesy w badmintonie

Bolesławianie odnoszą sukcesy w badmintonie
fot. sxc.hu Bolesławieccy badmintoniści zaliczyli udane występy we Wrocławiu i Złotoryi. Wielu naszych zawodników stanęło na podium.
istotne.pl top bolesławiec, zawody, złotoryja, wrocław, badminton

W miniony weekend we Wrocławiu i Złotoryi odbyły się Otwarte Mistrzostwa w Badmintonie. W obu wydarzeniach dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Bolesławca.

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia

W sobotę odbyła się III runda zawodów z cyklu Otwarte Mistrzostwa Wrocławia. Finał juniorów był wewnętrzną sprawą bolesławian. Po zaciętej walce zwyciężył Piotr Korta. Drugą pozycję zajął Tomasz Wilas, obaj reprezentujący klub TOP Bolesławiec. W kategorii juniorek także zwyciężyła zawodniczka z Bolesławca -Sara Czubak- która bez problemów pokonała wszystkie przeciwniczki.

W kategorii starszych seniorów drugą pozycję zajął Piotr Kowalski (Bolesławiec), przegrywając w finale, po zaciętym i trwającej blisko godzinę pojedynku, z ubiegłorocznym tryumfatorem całej serii OMW - Wiesławem Kalecińskim (Wrocław).

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Złotoryjskiego

W niedzielę w Złotoryi odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Złotoryjskiego w Badmintona. Na mistrzostwa przyjechało prawie 40 zawodników z Bolesławca, Milicza, Jerzmanic Zdrój, Chojnowa, Raszówki, Legnicy i Złotoryi. Prym w rywalizacji wiedli bolesławianie, którzy byli najliczniejszą grupą na tych zawodach. Nasi zawodnicy zdobyli też najwięcej medali.

Zwycięzcy w kategorii OpenZwycięzcy w kategorii Openfot. TOP

Klasyfikacja Open:

 1. Artur Kowalski (Bolesławiec)
 2. Paweł Kowalski (Bolesławiec)
 3. Bogdan Rusek (Milicz)
 4. Wiesław Cerazy (Milicz)
 5. Tomasz Wilas (Bolesławiec)
 6. Piotr Korta (Bolesławiec)
Zawodniczki na podiumZawodniczki na podiumfot. TOP

Klasyfikacja Kobiet:

 1. Marta Sawicka (Bolesławiec)
 2. Renata Wolniczek (Złotoryja)
 3. Angelika Borkowska (Bolesławiec)
 4. Lucyna Zmaczyńska (Złotoryja)
 5. Agnieszka Raczkiewicz (Bolesławiec)
Zwycięzcy w kategorii MłodzikZwycięzcy w kategorii Młodzikfot. TOP

Klasyfikacja Młodzik:

 1. Wojciech Cerazy (Milicz)
 2. Kamil Chojnicki (Bolesławiec)
 3. Jakub Poraszka (Milicz)
 4. Jarosław Bukowski (Bolesławiec)

Złotoryjskie zawody przebiegły w miłej atmosferze. Organizatorzy zapewnili wiele nagród dla uczestników i darmowy poczęstunek. Jednak nie ustrzegli się kilku wpadek, które miały wpływ na stronę sportową całych zawodów, jak np: wypastowany parkiet czy ustawienie kortów w kierunku niezasłoniętych okien.

Mimo kilku organizacyjnych niedociągnięć badmintoniści byli zadowoleni i zapowiedzieli swój udział w kolejnej edycji tych mistrzostw. Organizatorzy, ze swojej strony zapewnili, że wszystkie niedociągnięcia organizacyjne w przyszłej edycji zostaną usunięte a sama impreza wejdzie na stałe do kalendarza imprez organizowanych w Złotoryi.

Klub TOP Bolesławiec serdecznie zaprasza do trenowania badmintona. Młodzi ludzi, którzy chcą grać, mogą zgłaszać się w czwartki i w piątki do sali sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, przy ul. Jana Pawła II.

(informacja i zdjęcia A. Kowalski/TOP Bolesławiec/MZ)