Zakończyły się eliminacje konkursu recytatorskiego

Zakończyły się eliminacje konkursu recytatorskiego
fot. Marcin Zabawa Wyłoniono laureatów eliminacji powiatowych 52 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego dla gimnazjalistów. Wszyscy nagrodzeni przechodzą do etapu regionalnego.
istotne.pl konkurs, literatura, powiat, piosenka, eliminacje

Konkurs odbył się 18 kwietnia 2007 r. w auli Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu. W skład komisji konkursowej weszli: Katarzyna Pranić, Stanisława Opała, Krzysztof Misun oraz Marek Łętowski. Jury wysłuchało 20 interpretacji recytatorskich oraz jednej prezentacji w kategorii piosenka poetycka.

W kategorii recytacja przyznano cztery nagrody oraz trzy wyróżnienia. Pierwszą nagrodę w przyznano Jarosławowi Kojderowi z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu. Drugą nagrodę zdobyła Iwona Kraśnicka z Gimnazjum w Iwinach. Trzecią – Karolina Tur z Wykrotów. Czwartą zaś otrzymała Patrycja Sokołowska z Zespołu Szkół w Osiecznicy. Wyróżnienia komisja konkursowa przyznała następującym osobom: Kamilowi Kościukowi z Wykrotów, Danielowi Kowalskiemu, reprezentantowi Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, oraz Annie Himniak z Gromadki. W kategorii poezja śpiewana pierwszą i jedyną nagrodę zdobyła Patrycja Rzeźwicka z Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Bolesławcu. Nagrodzeni zostali zakwalifikowani do eliminacji rejonowych, które odbędą się 11 maja 2007 roku w bolesławieckim MDK.

(informacja MDK/GA)